Monday, 22/April/2024 02:00
Mo Dhenkanal
ଢେଙ୍କାନାଳ ଖବର

ବଜରଙ୍ଗ କ୍ଲବ୍ କଙ୍କଡାହାଡ ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରକୃତି ସଂରକ୍ଷଣ ଦିବସ ପାଳିତ ।

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଅଗ୍ରଣୀ ଯୁବ ଅନୁଷ୍ଠାନ ବଜରଙ୍ଗ କ୍ଲବ, କଙ୍କଡାହାଡ ଶାଖା ତରଫରୁ ବିଶ୍ଵ ପ୍ରକୃତି ସଂରକ୍ଷଣ ଦିବସ ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ ଓ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସଦର ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଙ୍କଡାହାଡ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଅବସ୍ଥିତ କଙ୍କଡାହାଡ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କଙ୍କଡାହାଡ ଗ୍ରାମର ଯୁବକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଏକତ୍ର ହୋଇ ଚାରା ରୋପଣ କରିଥିଲେ ।

FB_IMG_1686103726896
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ସ୍ବେଛାସେବୀ ନକୂଳ ବେହେରା ଓ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଅରୂପାନନ୍ଦ ମହାରଣା ଯୋଗ ଦେଇ ସାଂପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣର ଉପାଦୟତା ଏବଂ ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ । ବୃକ୍ଷ ଆମର ବନ୍ଧୁ ଓ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ ଦ୍ବାରା ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସୁସ୍ଥ ସମାଜ ଗଠନ ହୋଇପାରିବ, ଏହିଭଳି ଚିନ୍ତାଧାରା ରଖ ଚାରାରୋପଣକୁ ଯୁବକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସୂଚାରୁ ରୂପେ ସମ୍ପାଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କଦମ୍ବ, ଅଂଳା, ରକ୍ତଚନ୍ଦନ ଚମ୍ପା, ନାଗେଶ୍ବର, ଜାମୁ ଓ ବେଲ ଇତ୍ୟାଦି ଉପାଦେୟ ଚାରା ରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କ୍ଲବର ସଭାପତି ଜିତେନ୍ଦ୍ର ବେହେରା, ଉପସଭାପତି ଅଜୀତ୍ ମହାରଣା, ସଂପାଦକ ବିଶ୍ବଜିତ୍ ବେହେରା, ସହ-ସଂପାଦକ ଜ୍ୟୋତି ରଞ୍ଜନ ସେଠୀ ଓ ସଭ୍ୟ ମନୋଜ କୁମାର ବେହେରା, ରାକେଶ ବେହେରା, ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ବେହେରା, ତନ୍ମୟ ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦାନ କରି ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରିଥିଲେ । କ୍ଲବର ଏଭଳି ଉଦ୍ୟମକୁ ସାଧାରଣରେ ଭୂୟଷୀ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏଭଳି ଜନହୀତକର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ କହିଛନ୍ତି ବଜରଙ୍ଗ କ୍ଲବର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ।

IMG-20230205-WA0003
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ ମୋ ଢେଙ୍କାନାଳ

Picsart_22-04-11_10-18-21-175

Related posts

ଏକକାଳୀନ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧି ମାନଙ୍କ ସହିତ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଆଲୋଚନା।

Mo Dhenkanal

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ବିଜେଡିରୁ ଲଢ଼ିବେ ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ଡ଼ା. ଅବିନାଶ ସାମଲ ।

Mo Dhenkanal

ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୧ରେ ହେବ ଜାତୀୟ ଗୋଲୋକ ବିହାରୀ ଧଳ ଭାଷା ସମାବେଶ !

Mo Dhenkanal

Leave a Comment

12 + 10 =