Thursday, 25/April/2024 09:00
Mo Dhenkanal
ଢେଙ୍କାନାଳ ଖବର

କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପୋଷଣ ବାଟିକା ମହାଭିଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ ।

ମୋଢେ: ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର, ଢେଙ୍କାନାଳ ପରିସରରେ ପୋଷଣ ବାଟିକା ମହାଭିଯାନ ଏବଂ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି ।
   ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଢେଙ୍କାନାଳର ୭୦ ଜଣ କୃଷକ,କୃଷିଜୀବି ମହିଳା,ବାଳିକା ଇତ୍ୟାଦି ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଶୁଭାରମ୍ଭ ଭାରତର କୃୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ତୋମର ଅନଲାଇନ ମାଧ୍ୟମରେ କରିଥିଲେ ।

FB_IMG_1686103726896
Picsart_22-04-11_10-18-21-175


  ଉଦଘାଟନୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାରତୀୟ କୃଷି ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରିଷଦର ମହା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ , କୃଷି ସଚିବ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନଲାଇନ ମାଧ୍ୟମରେ ସମ୍ବୋଧନ କରିଥିଲେ । କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ରରେତ ଏହି ଅବସରରେ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ କୃଷକ, କୃଷିଜୀବି ମହିଳାମାନେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଦେଖିଥିଲେ ।

IMG-20230205-WA0003
Picsart_22-04-11_10-18-21-175


   ଏହାପରେ ପୋଷଣ ଶସ୍ୟ,ପୋଷଣ ବାଟିକା ଇତ୍ୟାଦି ଉପରେ ଏକ  ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲ।। କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ଇଫକୋ ତରଫରୁ ଫଳଚାରା ଏବଂ ପନିପରିବା ମଞ୍ଜି ବିତରଣକରାଯାଇଥିଲା । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଟି କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ,ଢେଙ୍କାନାଳ ଏବଂ ଇଫକୋ ତରଫରୁ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା ।

Picsart_22-04-11_10-18-21-175


   ଆଞ୍ଚଳିକ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ମହିଷାପାଟର ସହଯୋଗୀ ଗବେଷଣା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ , ମୁଖ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା କୃଷି ଅଧିକାରୀ, ଉପ ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଇଫକୋର କ୍ଷେତ୍ର ଅଧିକାରୀ, କୃଷି ପଲିଟେକନିକର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ଡ. ବିମଳେନ୍ଦୁ ମହାନ୍ତି ଏବଂ କୃଷି ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ରର ସମସ୍ତ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏବଂ ଅଧିକାରୀ/ କର୍ମଚାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେମାନଙ୍କର ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ମତାମତ ରଖି ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ ।
  ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜିଲ୍ଲାରେ ପୋଷଣ ବାଟିକାର ପ୍ରସାର ଦିଗରେ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ ବୋଲି  ଆଶା କରାଯାଏ ।

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ ମୋ ଢେଙ୍କାନାଳ

Related posts

ଏକକାଳୀନ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧି ମାନଙ୍କ ସହିତ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଆଲୋଚନା।

Mo Dhenkanal

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ବିଜେଡିରୁ ଲଢ଼ିବେ ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ଡ଼ା. ଅବିନାଶ ସାମଲ ।

Mo Dhenkanal

ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୧ରେ ହେବ ଜାତୀୟ ଗୋଲୋକ ବିହାରୀ ଧଳ ଭାଷା ସମାବେଶ !

Mo Dhenkanal

Leave a Comment

6 + twenty =