Monday, 22/April/2024 02:21
Mo Dhenkanal
ଢେଙ୍କାନାଳ ଖବର

କପିଳାସ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଢେଙ୍କାନାଳ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପିଠ କପିଳାସ ଠାରେ ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ଆସନ୍ତା ୧୧.୩. ୨୦୨୧ ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସର ସଦ୍‌ଭାବନା ସଭା ଗୃହ ରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଧକ୍ଷତାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ ଜିଲ୍ଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ , ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ସହ ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ ,ସାମଜିକ କର୍ମୀ, ସାମ୍ବାଦିଙ୍କ , ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ ।

FB_IMG_1686103726896
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ଚଳିବର୍ଷ କୋଭିଡ଼ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଇ କେବଳ ଜିଲ୍ଲାର କୋଭିଡ଼ ନେଗେଟିଭ ଥିବା ଭକ୍ତ ମାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ସୁଭିଦା ମିଳିବ । ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟର ଭକ୍ତ ମାନଙ୍କୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି । ସାମାଜିକ ଦୁରତା ମାକ୍ସ ବାଧ୍ୟତା ମୂଳକ କରାଯାଇଛି । ସ୍ଵଳ୍ପ ଭକ୍ତ ଓ ପୂଜକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ରିତିନିତି ଅନୁଯାୟ ଯାଗର ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି । ଶାନ୍ତି ଶୁଙ୍ଖଳା, ଆଲୋକ, ପାନୀୟ ଜଳ, ପରିମଳକୁ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦିଆଯାଇଛି । ଚଳିତବର୍ଷ କୋଭିଡ଼ ନିୟମ ଅନୁଯାୟ ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାଇ ଠାକୁରଙ୍କ ନିତିକାନ୍ତି କରାଯିବା ସହ ରାତ୍ର ୩.୫୫ ମି. ବେଢା ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇ ପାଳିଆ ସେବକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ୪.୨୦ (ଅମୃତବେଳା ) ମଧ୍ୟରେ ମହାଦିପ ମନ୍ଦିର ଚୁଡ଼କୁ ଉଠିବା ପାଇଁ
ସମୟ ନିର୍ଘଣ୍ଟ ହୋଇଛି । ୪. ୨୫ ସମୟରେ ହରିହର ଭେଟ ପୂଜା କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବା

IMG-20230205-WA0003
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ରିପୋର୍ଟ:- ବିଜ୍ଞାନ ମହାନ୍ତି

Picsart_22-04-11_10-18-21-175

Related posts

ଏକକାଳୀନ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧି ମାନଙ୍କ ସହିତ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଆଲୋଚନା।

Mo Dhenkanal

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ବିଜେଡିରୁ ଲଢ଼ିବେ ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ଡ଼ା. ଅବିନାଶ ସାମଲ ।

Mo Dhenkanal

ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୧ରେ ହେବ ଜାତୀୟ ଗୋଲୋକ ବିହାରୀ ଧଳ ଭାଷା ସମାବେଶ !

Mo Dhenkanal

Leave a Comment

three × one =