Thursday, 25/April/2024 09:23
Mo Dhenkanal
ଢେଙ୍କାନାଳ ଖବର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକରେ ଚଢାଉ ବେଳେ ଇଟା ଭାଟିରୁ ଶିଶୁ ଓ କିଶୋର ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର ।

ତା. ୨୨.୦୬.୨୦୨୩ / ଢେଙ୍କାନାଳ – ୧ ମାସ ବ୍ୟାପି ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ନିରାକାରଣ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ଜୁନ ମାସ ୦୧ ତାରିଖ ୨୦୨୩ ଠାରୁ ୩୦.୦୬.୨୦୨୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁରହିଅଛି । ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ରେ ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ବ୍ୟାପକ ଚଢାଉ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ରେ ଏକ ଇଟା ଭାଟିରେ ଗାଡିରେ ଇଟା ରଖୁଥିବା ବେଳେ

FB_IMG_1686103726896
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

୧ ଜଣ ଶିଶୁ ଓ ୨ ଜଣ କିଶୋର ଶ୍ରମିକ ଙ୍କୁ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ ଦଳ ଉଦ୍ଧାର କରି ଆଇନ ମତ୍ତେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଶିଶୁ ମଙ୍ଗଳ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନିକଟରେ ପେସ କରାଯାଇଥିଲା ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ କାଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା Open Shelter କୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଅଛି ।

IMG-20230205-WA0003
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ଏହି ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ ରେ ଜିଲ୍ଲା ଶ୍ରମ ବିଭାଗ, ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ପୋଲିସ ,ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରି ଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧୂ, ଏକଜୂଟ (NGO) ର ପ୍ରତିନିଧ୍ଵ ଓ ଡାକୁର ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମିଳିତ ଚଢାଉ କରି ପରଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ଢାବା, ହୋଟେଲ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଗୁଡିକରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା ।

Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ସେହି ଶିଶୁ ଓ କିଶୋର ଙ୍କୁ ନିୟୋଯିତ କରିଥିବା ନିଯୁକ୍ତିକର୍ତ୍ତା ତଥା ସଂସ୍ଥା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶିଶୁ ଓ କିଶୋର ଶ୍ରମିକ ଆଇନ ଅନୁସାର ମୋକଦ୍ଦମା ଦୟାର କରାଯିବ ସହିତ ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ଙ୍କ ଆଦେଶାନୁସାରେ ଟ. ୨୦,୦୦୦/- ଆଦାୟ କରିବା ନିମନ୍ତେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଥିବାର ଜିଲ୍ଲା ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ, ଢେଙ୍କାନାଳ ଶ୍ରୀ ସତ୍ୟ ନାରାୟଣ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏଥ୍ ସହିତ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଜିଲ୍ଲା ର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ ମୋ ଢେଙ୍କାନାଳ

Related posts

ଏକକାଳୀନ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧି ମାନଙ୍କ ସହିତ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଆଲୋଚନା।

Mo Dhenkanal

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ବିଜେଡିରୁ ଲଢ଼ିବେ ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ଡ଼ା. ଅବିନାଶ ସାମଲ ।

Mo Dhenkanal

ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୧ରେ ହେବ ଜାତୀୟ ଗୋଲୋକ ବିହାରୀ ଧଳ ଭାଷା ସମାବେଶ !

Mo Dhenkanal

Leave a Comment

three × four =