Monday, 22/April/2024 02:00
Mo Dhenkanal
ଢେଙ୍କାନାଳ ଖବର

ସିବିଏସଇ ଦଶମ ବୋର୍ଡ଼ ପରୀକ୍ଷାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସଫଳତା । ଦ୍ୱାଦଶ ଓ ଦଶମ ଟପ୍ପର ମୋନାଲିଶା ରାଉତ ଏବଂ ସାଇସୁଧା ନାୟକ !

ଢେଙ୍କାନାଳ ସହର ବନମାଳୀ ସ୍ଥିତ ଢେଙ୍କାନାଳ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଚଳିତ ସିବିଏସଇ ଦ୍ୱାଦଶ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ଼ ପରୀକ୍ଷାରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ କୃତିତ୍ବର ସହିତ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି ।

FB_IMG_1686103726896
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ଉକ୍ତ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀ ମୋନାଲିଶା ରାଉତ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ଼ ପରୀକ୍ଷାରେ ୯୫.୬% ରଖି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଦ୍ୱାଦଶ ଟପ୍ପର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଛାତ୍ରୀ ସାଇସୁଧା ନାୟକ ଦଶମରେ ୯୭.୪% ହାସଲ କରି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଟପ୍ପର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ।

IMG-20230205-WA0003
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ସମୁଦାୟ ୨୦୬ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୨୫ଜଣ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଓ ୮୧ ଜଣ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ସଫଳତାର ସହ ୧୦୦% ପାସ ହୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି ।

Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମାନଙ୍କର ଦ୍ୱାଦଶ ଏବଂ ଦଶମ ବୋର୍ଡ଼ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏଥିରେ ଦ୍ୱାଦଶ ୮୧ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଯଥାକ୍ରମେ ମୋନାଲିଶା ରାଉତ( ୯୫.୬%), ଅରୋଶିଷ ସିଂହ(୯୩.୮%) ଓ ଦିଶା ଦର୍ଶୀତା(୮୯.୮%) । ଏହି କ୍ରମରେ ଚତୁର୍ଥ ଓ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନ ଯଥାକ୍ରମେ ସୌମ୍ୟରଂଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର(୮୯.୨%) ଓ ପ୍ରଥିତରାଜ ପଣ୍ଡା(୮୮.୨%) ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସର୍ବାଧିକ ୫୦୦ ନମ୍ୱରରୁ ଏହି ମେଧା ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଅତିରିକ୍ତ ବିଷୟ ଶାରିରୀକ ଶିକ୍ଷାର ନମ୍ୱର କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଅଛି ।

ସେହିପରି ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ୧୨୫ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଯଥାକ୍ରମେ ସାଇସୁଧା ନାୟକ( ୯୭.୪%), ଦିପ୍ତିମୟୀ ବିଶ୍ୱାଳ(୯୭.୨%) ଓ କୀର୍ତ୍ତି ରଞ୍ଜନ ନାୟକ(୯୭%) । ଏହି କ୍ରମରେ ଚତୁର୍ଥ ଓ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନ ଯଥାକ୍ରମେ ଅମନଜ୍ୟୋତି ଜଟା(୯୬.୪%) ଓ ଶୁଭ୍ରା ଶ୍ରେୟାଶ୍ରୀ ହୋତା(୯୫.୬%) ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।
ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ଅଭିଭାବକ ମାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କୁ ଭୂୟଂସୀ ପ୍ରସଂଶା କରିଛନ୍ତି ।

ସୌମ୍ୟବ୍ରତ ସାହୁଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ମୋ ଢେଙ୍କାନାଳ

Related posts

ଏକକାଳୀନ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧି ମାନଙ୍କ ସହିତ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଆଲୋଚନା।

Mo Dhenkanal

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ବିଜେଡିରୁ ଲଢ଼ିବେ ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ଡ଼ା. ଅବିନାଶ ସାମଲ ।

Mo Dhenkanal

ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୧ରେ ହେବ ଜାତୀୟ ଗୋଲୋକ ବିହାରୀ ଧଳ ଭାଷା ସମାବେଶ !

Mo Dhenkanal

Leave a Comment

10 − two =