Thursday, 25/April/2024 09:06
Mo Dhenkanal
ଢେଙ୍କାନାଳ ଖବର

ସଦାଶିବପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ବଉଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ଏକଦିନିଆ ବାଉଁଶ ହସ୍ତ ଶିଳ୍ପ କର୍ମଶାଳା ।

ତା୧୬.୦୯.୨୦୨୨ରିଖ ଦିବା ୧୧.୦୦ ଘଟିକା ସଦାଶିବପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ବଉଳପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗୋଟିଏ ଦିନିକିଆ ବାଉଁଶ ହସ୍ତ ଶିଳ୍ପ କୁଞ୍ଜ ସ୍ତରୀୟ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଢେଙ୍କାନାଳର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଉଦୟ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ ।

FB_IMG_1686103726896
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ଉକ୍ତ କର୍ମଶାଳା ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା ଭାବେ ଓଡାପଡା ପଂଚାୟତ ସମିତିର ଅଧକ୍ଷ୍ୟା ଶ୍ରୀମତି ସସ୍ମିତା ମହାନ୍ତି ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଶ୍ରୀମତୀ ଧରିତ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

IMG-20230205-WA0003
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ଅତିଥି ମାନଙ୍କର ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ପୁଷ୍ପପୁଛ ଦେଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଗଲା, ତାପରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅତିଥି ମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଦୀପ ପ୍ରଜ୍ଜଳନ କରାଯାଇ ସଭା କାର୍ଯ୍ୟାଆରମ୍ଭ କରାଗଲା ।

Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ପ୍ରଥମେ ଶ୍ରୀ ମନୋରଂଜନ ଦାସ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ବିକାଶ ଅଧିକାରୀ ଡକାହେଇଥିବା ସଭାର ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ ।

ଆଧୁନିକ ପ୍ରଣାଳିରେ ବାଉଁଶରୁ ଉଚ୍ଚକୋଟିର ଦ୍ରବ୍ୟର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳିର କୌଶଳର ବିଷୟ ଆଲୋକ ପାତ କରିଥିଲେ । ଉକ୍ତ ଅନୁସ୍ଥାନରେ ନୂତନ ଭାବେ Cluster Coordinators ଭାବେ ଶ୍ରୀ ଆଲୋକ ମହାରଣା ସଭାରେ ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟର ସର୍ବାଙ୍ଗିନ ଊର୍ନତି ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ମତପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ଜିଲ୍ଲାର ନଡା ଶିଳ୍ପରେ ଜାତିୟ ସ୍ତରରେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଥିବା ଶ୍ରୀ ପ୍ରତୀୟ କୁମାର ନାୟକ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରରେ ଢୋକରା କାସ୍ଟିଙ୍ଗ ଡିଜାନର ହିସାବରେ ପୁରସ୍କୃତ ହେଇଥିବା ଶ୍ରୀ ସନାତନ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଯଥାକ୍ରମେ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ଉତରିୟ ଓ ପୁଷ୍ପପୁଛଦେଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଗଲା ।

ତାଙ୍କର ଜୀବନରେ ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାର କୌଶଳ ଏବଂ ସଧାନା ବିଷୟରେ ଆଲୋକ ପାତ କରିଥିଲେ । ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଚଂ ଶ୍ରୀମତୀ ଧରତ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକ ତାଙ୍କ ଅଚଂଳରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଥିବାରୁ ଆନନ୍ଦ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଭବିଷ୍ୟତରେ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସାହାଯ୍ୟ ସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତିଦେଲେ ।

ଓଡାପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଶ୍ରୀମତି ସଶ୍ମିତା ମହାନ୍ତି ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସାଧନା ବଳରେ ପହଁଚିପାରିବ । ଏହିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାକ୍ରମ କୁ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇ ବା ସହ ଭୂୟଂସୀ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।

ତାପରେ ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ରମକାନ୍ତ ବେହେରା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କିକି ପ୍ରକାରର ସୁବିଧା ସୁଜଗ ଦିଆଯାଉ ତାହା ପୁଙ୍ଗାନୁପୁଙ୍କା ଆଲୋକ ପାତ କରିଥିଲେ । ସର୍ବଶେଷରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଉଦୟ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ଉପସ୍ଥିତ କାରିଗର ମାନଙ୍କୁ ଏଭଳି ସୁଜୋଗକୁ ହାତଛଡା ନ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ଓଡ଼ାପଡା ବ୍ଲକ ରୁ ମିହିର କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ମୋ ଢେଙ୍କାନାଳ

Related posts

ଏକକାଳୀନ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧି ମାନଙ୍କ ସହିତ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଆଲୋଚନା।

Mo Dhenkanal

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ବିଜେଡିରୁ ଲଢ଼ିବେ ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ଡ଼ା. ଅବିନାଶ ସାମଲ ।

Mo Dhenkanal

ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୧ରେ ହେବ ଜାତୀୟ ଗୋଲୋକ ବିହାରୀ ଧଳ ଭାଷା ସମାବେଶ !

Mo Dhenkanal

Leave a Comment

5 − three =