Tuesday, 23/April/2024 02:54
Mo Dhenkanal
ଢେଙ୍କାନାଳ ଖବର

ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ଆଧାର ମନିଟରିଂ କମିଟି ବୈଠକ !

ତା 14-03-2023 ରିଖ ରେ ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ରେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ଆଧାର ମନିଟରିଂ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ଏଥିରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ସରୋଜ କୁମାର ସେଠି, ଭା.ପ୍ର.ସେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ଓ ଆଧାର ଏବେ ପ୍ରତିଟି ସରକାରୀ ଓ ଅନ୍ୟାନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ ହୋଇଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ |

FB_IMG_1686103726896
Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଆମକୁ ଆଧାର ସମ୍ପକ୍ରିତ ଅପଡେଟ ଓ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ତା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାର ଅଛି | ବିଗତ ଦଶ ବର୍ଷରେ ଯେଉଁ ମାନେ ନିଜର ଅପଡେଟ କରି ନାହାନ୍ତି ନିକଟସ୍ଥ ଆଧାର ପଞ୍ଜିକରଣ କେନ୍ଦ୍ର ରେ ଅପଡେଟ କରିବାକୁ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକରେ ଆଧାର ଅପଡେଟ କରିବା ପାଇଁ ଡାକବାଜି ଯନ୍ତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରାଯାଉଅଛି |

IMG-20230205-WA0003
Picsart_22-04-11_10-18-21-175


ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଜିଲ୍ଲା ସମାଜ ମଙ୍ଗଳ ଅଧିକାରୀ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଏକ ଯୋଜନା କରାଯାଇ, ବାକି ରହିଯାଇଥିବା ଶିଶୁଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ | ଜିଲ୍ଲାରେ ସମସ୍ତ ପଂଚାୟତ ଓ ରାସନ ବିତରଣ କେନ୍ଦ୍ର ମାନଙ୍କରେ ଶିବିର ମାଧ୍ୟମରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡ ଅପଡେଟ କରିବା ପାଇଁ ବିଡ଼ିଓ ମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଅଛି |

Picsart_22-04-11_10-18-21-175

ଏଥିରେ ଯୋଗଦେଇ ୟୁଆଇଡ଼ିଆଇର ରାଜ୍ୟ ନିର୍ଦେଶକ କର୍ଣ୍ଣେଲ ପ୍ରଶାନ୍ତ କ୍କକର ବିସ୍ତ୍ରୁତ ସୁଚନା ଦେଇଥିଲେ ଓ ଆଧାର ଅପଡେଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା କୁ ବ୍ୟାପକ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ | ଏହି ବୈଠକରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ, ଜିଲ୍ଲା ସମାଜ ମଙ୍ଗଳ ଯୋଜନା ଅଧିକାରୀ, ଜିଲ୍ଲା ଇ-ଗଭର୍ଣ୍ଣାନସ ମ୍ୟାନେଜର, ମୋ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର ଜିଲ୍ଲା ପରିଚାଳକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ |

ସୌମ୍ୟବ୍ରତ ସାହୁ, ମୋ ଢେଙ୍କାନାଳ

Related posts

ଏକକାଳୀନ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧି ମାନଙ୍କ ସହିତ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଆଲୋଚନା।

Mo Dhenkanal

ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ବିଜେଡିରୁ ଲଢ଼ିବେ ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ଡ଼ା. ଅବିନାଶ ସାମଲ ।

Mo Dhenkanal

ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୧ରେ ହେବ ଜାତୀୟ ଗୋଲୋକ ବିହାରୀ ଧଳ ଭାଷା ସମାବେଶ !

Mo Dhenkanal

Leave a Comment

7 + 12 =